Nasza technologia

Pragniemy, aby nasze kosmeceutyki stały się dla Ciebie narzędziem do wyróżnienia się na rynku.

W dermaviduals® tworzymy produkty, których nadrzędną ideą jest innowacyjność. Wierzymy w dostosowanie naszych produktów do specyficznych wymagań każdej skóry z osobna.

Nie stosujemy ogólnego podejścia do formuł kosmetycznych. Takie podejście gwarantuje wyjątkowość i stabilizację Twojego biznesu, a idealne dopasowanie do potrzeb klienta buduje zaufanie i cementuje jego lojalność.

Co nas wyróżnia?

Tak jak odciski palców, tak też każda skóra jest unikalna. Dlatego nie wierzymy w szablonowe podejście do pielęgnacji skóry i Ty też nie powinnaś.

Przełomowa technologia naszych kosmetyków stanowi fundament koncepcji odwzorowania budowy skóry, która jest możliwa za pomocą struktury DMS (ang. Derma Membrane Structure) i aktywnych koncentratów zamkniętych w nośnikach.

Receptury kosmetyczne opracowujemy poprzez połączenie wysoce zaawansowanej technologii i najnowszych badań naukowych.

Struktura DMS

Nawet najlepiej dobrany krem nie będzie dawał pożądanych efektów, jeśli stworzy on na powierzchni naskórka okluzję. Dzieje się tak z powodu utrudnionego przenikania składników aktywnych do głębszych warstw skóry, a także zbyt szybkiego ich odparowywania.

Aby uniknąć tego zjawiska, nasze kremy mają strukturę lamelarną, przez co są biozgodne. To oznacza, że w maksymalny sposób zbliżone są budową i funkcją do substancji zawartych w ludzkiej skórze. Otrzymujemy dzięki temu najbardziej pożądany efekt współpracy ze skórą: uznaje ona składniki kremu za własne, przez co następuje szybsza dyfuzja (wnikanie) i uzupełnienie utraconych elementów budulcowych naskórka.

Zalety zastosowania struktury DMS

 • Zmniejszenie ryzyka reakcji alergicznej – skóra dobrze toleruje kremy bazowe DMS, nie odrzuca ich i nie reaguje swędzeniem czy zaczerwienieniem.
 • Zwiększenie skuteczności działania, ze względu na lepsze wchłanianie przez naskórek.
 • Wspomaganie funkcji bariery hydrolipidowej, ponieważ uzupełnia brakujące lipidy bariery skórnej.
 • Hamowanie procesów zapalnych w skórze, ponieważ wzmacnia płaszcz ochronny skóry.
 • Wspomaganie regeneracji skóry po niechcianych uszkodzeniach, np. po poparzeniu słonecznym, reakcji retinoidalnej oraz po zabiegach, np. mikro nakłuciach czy laseroterapii.

Liposomy i nanosomy

Nasza oferta obejmuje ponad 40 różnych aktywnych serum, zamkniętych w liposomach lub nanosomach, które łączą się z dwuwarstwami skóry, wzmacniając ją i umożliwiając skuteczną penetrację składników aktywnych. Po uwolnieniu składniki te przenikają przez barierę skórną w bezpieczny sposób, zapewniając optymalną absorpcję.

Zalety zastosowania nośników substancji aktywnych

 • Bezpieczne pokonanie bariery naskórkowej, a przez to dotarcie do głębszych warstw naskórka.
 • Biozgodność – nośniki są zbudowane z lecytyny (fosfatydylocholiny), która jest fizjologicznym składnikiem budulcowym błon komórkowych i cementu międzykomórkowego.
 • Zapewnienie nieinwazyjnego wnikania substancji aktywnych, bez naruszania ciągłości naskórka i jego funkcji barierowych.
 • Wzmocnienie płaszcza lipidowego skóry.

Tworząc produkty zgodne z nauką korneoterapii zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka spoczywa na nas w kwestiach produkcji. Dlatego używamy najczystszych składników z całego świata.

Bez substancji zapachowych
 • zapachy są numerem jeden wśród czynników uczulających,
 • maskowanie zapachu składników nie jest konieczne, jeśli stosuje się bardzo czyste składniki.
Bez konserwantów i parabenów
 • konserwanty są na drugim miejscu wśród czynników uczulających,
 • nowoczesne alternatywy dla tych składników są lepsze, ale powszechnie nie stosowane (ze względu na wyższe koszty produkcji).
Bez emulgatorów
 • emulgatory transportują nie tylko lipidy i oleje w głąb skóry, ale także ze skóry na zewnątrz, wraz z substancjami barierowymi – powodując zaburzenia bariery skórnej i doprowadzając do problemów w prawidłowym funkcjonowaniu skóry,
 • emulgatory zastąpiono substancjami tworzącymi błony komórkowe, takimi jak fosfatydylocholina i ceramidy.
Bez barwników
 • wizualne wzbogacenie produktu o barwniki i kolory nie przynosi skórze żadnych korzyści; są czynnikami niepotrzebnie obciążającymi skórę.
Bez olejów mineralnych
 • niefizjologiczne, okluzyjne oleje zmniejszają zdolności samoregeneracyjne skóry i powodują odwodnienie (TEWL).
Bez silikonów
 • bardzo często znajdują się one w produktach zawierających w składzie emulgatory; powodują powierzchowne uczucie gładkości na skórze, które nie jest związane z prawdziwym nawilżeniem naskórka.
Bez amin
 • często są substancjami towarzyszącymi emulgatorom anionowym i obciążają skórę, zwłaszcza jeśli należą do grupy alkanolamin.

Umów się na bezpłatną prezentację marki online

Zastanawiasz się, czy nasze produkty są dla Ciebie? Zapraszamy na niezobowiązującą rozmowę ze szkoleniowcem.